Specyfikacje drukarni płyt CD/DVD i opakowań kartonowychPoniżej specyfikacje graficzne naszej drukarni płyt i opakowań digipack wraz ze wskazówkami jak przygotować projekt do druku.
W razie pytań lub wątpliwości napisz do naszej drukarni. Na pewno pomożemy!


Druk na płytach CD/DVDNadruk na CD/DVD
Nadruk na mini CD
Druk na wizytówce CDOpakowania kartonowe do płyt CD/DVD
Koperta kartonowa na płytę

Digipack dwuskrzydełkowy (4p)           
Digipack trzyskrzydełkowy (6p)
Digipack A5 (DVD)
Ekopack dwuskrzydełkowy (4p)
Ekopack trzyskrzydełkowy (6p)
  

Drukowane okładki do standardowych pudełek na płyty CD/DVDSkładana okładka 240x120 mm

Kwadratowa okładka 120x120 mm  
Inlay do etui jewel box 
Okładka do etui DVD 

 
Poniżej najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed wysłaniem maila do naszej drukarni płyt i opakowań na płyty CD/DVD

P: Jak złożyć zamówienie na druk płyt lub opakowań na płyty CD/DVD, tłoczenie płyt CD/DVD w drukarni płyt i opakowań Printmasta?

O: Wystarczy wysłać maila do naszej drukarni płyt, opisać dokładnie co jest przedmiotem zamówienia, powołać się na wcześniejszą wycenę jeśli była wysyłana. Potrzebujemy materiały do druku/tłoczenia/nagrywania oraz dane do FVAT i adres dostawy.

 

P: Jak przebiega realizacja zlecenia na druk płyt lub opakowań na płyty CD/DVD?

O: Gdy mamy już wszystkie dane klienta i parametry zamówienia i materiały do druku/tłoczenia, sprawdzamy je oraz w razie potrzeby przystosowujemy do druku. Następnie wysyłamy klientowi drogą mailową plik zlecenia oraz pliki graficzne do akceptacji merytorycznej (PDFy nie służą do akceptacji kolorów). Gdy mamy akceptację wysyłamy fakturę proformę, po otrzymaniu potwierdzenia przelewu przystępujemy do druku płyt lub/i opakowań na płyty CD/DVD i tłoczenia/nagrywania. Forma płatności to przedpłata na konto bankowe. Nie wysłamy płyt ani opakowań na płyty za pobraniem. Ponieważ jesteśmy firmą wysyłkową wszystkie zamówienia na płyty i opakowania wysyłamy kurierem.

 

P: Jak przesłać materiały do druku i tłoczenia/nagrywania?

O: Gdy materiały do druku/kopiowania nie zajmują więcej niż 10 MB, można przesłać je do naszej drukarni drogą mailową. W przeciwnym wypadku prosimy o załadowanie na serwer (WT/Dropbox/GoogleDrive/OneDrive) i przesłanie nam maila z linkiem do materiałów. W przypadku materiałów do tłoczenia lub nagrywania płyt CD/DVD prosimy o wrzucenie materiałów na serwer zewnętrzny lub serwer ftp naszej drukarni/tłoczni płyt CD/DVD

 

P: Jaki powinien być profil kolorystyczny materiałów do druku płyt CD/DVD i opakowań na płyty?

O: Materiały graficzne do druku powinny być przygotowane według specyfikacji naszej drukarni. Profil kolorystyczny którego używamy do druku płyt i opakowań to FOGRA39.

 

P: W jakiej formie przesłać materiały do nagrania lub tłoczenia płyt CD/DVD?

O: Materiały do tłoczenia płyt można przesłać na płycie drogą pocztową dokładnie w takiej formie w jakiej mają być skopiowane. Jednak najlepiej przesłać je do naszej drukarni drogą elektroniczną.

Materiały do tłoczenia/nagrania płyt muszą być w formie obrazu płyty NRG z plikami CD AUDIO w środku lub jako pliki DDP jeśli kopiowana jest muzyka. Jeśli tłoczone/nagrywane będą dane, potrzebujemy obraz płyty ISO. Do tłoczenia/nagrywania płyt nie przyjmujemy plików wav/aif ani żadnych innych, które wymagają konwersji do plików CD AUDIO.

 

P: W jaki sposób przygotować plik NRG lub pliki DDP do tłoczenia płyt CD/DVD?

O: Obraz płyty NRG najłatwiej przygotować np. w Nero. Najpierw musimy wypalić na płycie pliki jako CD AUDIO. Następnie wkładamy płytę do napędu, jako drugi napęd wybieramy wirtualną nagrywarkę Nero i wybieramy ?kopiuj?. Otrzymujemy obraz płyty NRG z plikami CD AUDIO w środku. Pliki DDP można stworzyć np. przy pomocy programu Waveburner.

 

P: Moje płyty CD/DVD będą tłoczone czy nagrywane?

O: Płyty tłoczymy od 500 sztuk, dla mniejszych nakładów oferujemy kopiowanie na płytach CDR.

 

P: Jaki jest termin realizacji na druk płyt lub opakowań na płyty CD/DVD i tłoczenie płyt CD/DVD?

O: Terminy ustalane są indywidualnie przez naszą drukarnię płyt i opakowań CD/DVD, w zależności od kolejki zleceń, nakładu oraz zamawianego produktu. Jeśli chodzi o druk i nagrywanie płyt terminy realizacji to średnio 2-3 dni robocze, opakowania do płyt (digipack, ekopack, koperta karonowa na CD, koperty na winyle) 3-7 dni roboczych w zależności od produktu, na tłoczenie płyt CD/DVD potrzebujemy średnio 7-10 dni roboczych.

 

P: Jaką techniką będą drukowane moje płyty CD/DVD i opakowania do płyt?

O: Małe nakłady płyt CD/DVD drukujemy cyfrowo. Druk jest utwardzany promieniami UV, wodoodporny i odporny na ścieranie. Większe nakłady i płyty tłoczone drukowane są techniką offsetową lub sitodrukową. Opakowania do płyt CD/DVD drukowane są cyfrowo.

 

 


 
nadruki na płytachdruk cdtłoczenie płytdruk na płytachdrukarnia cdpłyty cdprodukcja płytnadruk na dvdkopiowanie cd dvdtłocznia płytdruk cyfrowy na płytachnadruki cddruk dvddrukarnia płyt cdprodukcja dvdpłyty dvd